784 224 202
kontakt@aloc.pl
Podobno pierwsze wrażenie jest najważniejsze?
Strona internetowa to Twoja wirtualna wizytówka. Od pierwszego wrażenia, jakie zrobi, zależało będzie, czy użytkownik, który właśnie na nią trafił, zakocha się w niej i pozostanie dłuższy czas, lub zamknie okno przeglądarki.
Soczysty projekt graficzny
W ofercie dostępna jest także grafika reklamowa na potrzeby poligrafii oraz internetu. Dzięki atrakcyjnej kreacji graficznej Twoja Firma także odniesie sukces. Zadbaj o wizerunek już dziś.

Strony w nowoczesnej technologii RWD. Czy są one już wymogiem w dzisiejszych czasach ?

Ważna informacja dla posiadaczy dotychczasowej strony internetowej. Czy strony internetowe w technologii responsywnej są już wymogiem dla wszystkich?

Od niedługiego czasu stało się oczywistym oddzielne wyświetlanie stron internetowych oraz sklepów na tak zwanych „urządzeniach z ekranem responsywnym”, czyli o zmiennych rozdzielczościach ekranu LCD. Ta technologia powstała po to, aby ułatwić potencjalnemu użytkownikowi tabletu, komórki nawigację po stronach www. RWD (Responsive Web Design, czyli „strony dostosowujące się” ; „strony dopasowujące się”) to technologia, która pojawiła się wówczas, gdy weszły do użytku urządzenia responsywne, do grupy których zaliczamy m.in.: telefony komórkowe smartphone, oraz płaskie dotykowe komputery tzw. „tablety”.

Czy jest to konieczne ? Jeśli chodzi o dzień 3 czerwca 2015, kiedy powstał ten artykuł, to póki co wiadomo, że google wprowadziło oddzielny mechanizm wyszukiwania stron na urządzeniach mobilnych i na komputerach. A co za tym idzie ? Strony w sieci „Internet” będą wyszukiwane i pozycjonowane oddzielnie dla dużych wyświetlaczy, i oddzielnie dla małych. W związku z czym zalecane jest, żeby zmienić jak najszybciej dotychczasowe rozwiązanie (projekt witryny internetowej) na nowoczesne rozwiązanie jakim jest dostosowanie RWD.

Ale biorąc pod uwagę to, że technologia idzie do przodu jak szalona, może stać to się wymogiem dla posiadaczy sklepów i stron www. Co zrobić ? Aby strona się poprawnie wyświetlała na urządzeniach przenośnych ? Do których zaliczamy m.in. laptopy, netbooki, tablety oraz telefony komórkowe typu smartphone. Odpowiedź jest taka ? Że, jeżeli zależy nam na wyszukiwaniu strony w wyszukiwarce na urządzeniach przenośnych, to musimy jak najszybciej dostosować stronę, zlecając to firmie zajmującej się tym zawodowo. Tak żeby standardy wykonania oraz wyświetlania strony były w 100 procentach zgodne z teraźniejszymi trendami.

Rozwiązanie jest proste? Zacznij robić to już dziś. Dla wielu osób też to było dziwne na początku. Tym bardziej, że może wiązać się to z niedużym wydatkiem. Można się przyzwyczaić do nowoczesnego układu dostosowującego.

Czym się różni wygląd strony standardowej od strony responsywnej ?

Strona internetowa standardowa - to tzw strona sztywna, bez możliwości zmiennej rozdzielczości. Żeby przeglądać prawidłowo ten typ strony na urządzeniach mobilnych potrzeba użyć szkła powiększającego (lupy) w opcjach mobilnych. Strony tego typu potrafią się rozjeżdżać i są nieczytelne na większości urządzeń przenośnych.

Strona responsywna RWD - to tzw. strona zmienna, o dopasowującej się rozdzielczości do wielkości wyświetlacza. Strony tego typu są czytelne i nie potrzeba używać szkła powiększającego do przeglądania witryny. Układ strony jest automatycznie dostosowany do jak najlepszej czytelności witryny na urządzeniach typu „tablet” i „smartphone”. Pojawiło się dla ułatwienia, już znane i modne na stronach tego typu menu w lewym górnym rogu, w postaci kwadratu z paskami poziomymi. Początkujący użytkownicy starych witryn mogą się nieco gubić. Ale po jakimś czasie wchodzi to w nawyk i jest zdecydowanie przyjemniejsze do przeglądania strony internetowej niż w starszym rozwiązaniu, bez wykorzystania tej techniki.

Poniżej przedstawione są zalety i wady. Zanim się zdecydujecie Państwo na zmianę dostosowania na mobilne, to warto poczytać o tym. I ważne jest także, żeby rozwijać się i iść z technologią do przodu.

Zalety:
  • Strona wyświetla się w zmiennnych rozdzielczościach na różnych wyświetlaczach (menu oraz treści rozkładane na wyświetlaczu są tak, żeby automatycznie były czytelne);
  • Strona internetowa i sklep internetowy są zgodne z nowoczesnymi trendami pozycjonowania w google (strony w takiej technologii są zdecydowanie priorytetem wyszukiwania w środowisku internetowym);
  • Strony responsywne są lżejsze pod względem wczytywania treści w przeglądarce mobilnej, np. „Opera Mobile” ; „Opera Mini” ; „Google Chrome” czy „Mozilla Firefox”. Wymienione przeglądarki to jedne z najlepszych do przeglądania stron i sklepów na urządzeniach mobilnych. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o najlepszych przeglądarkach mobilnych, to czytaj więcej w artykułach ”Najlepsze przeglądarki na telefony komórkowe” oraz „Najlepsze przeglądarki na tablety”.
Wady:
  • W związku z tym, że dostosowanie stało się prawie koniecznością, wiąże się to z dodatkowym kosztem, warto wówczas zlecić to profesjonalnemu wykonawcy
  • Nowy wygląd może u niektórych użytkowników wywołać zaskoczenie z powodu nowego designu, jak to się mówi ? Dopóki nie spróbujesz. To się nie nauczysz.
Nie dostrzegliśmy innych wad, technologia się sprawdza na co raz to nowszych urządzeniach przenośnych.

Zanim wybierzesz firmę, która zajmie się dostosowaniem responsywnym twojej strony www lub sklepu uważnie zasięgnij opinii na temat tej firmy oraz obejrzyj realizacje.